
ZR Demetra
Zanatska radnja Demetra počela je sa radom 2019. godine. Bavimo se preradom voća i povrća, od kojih pravimo džemove, pekmeze, slatka, ajvare, sokove i zimnicu. Sve proizvode pravimo na tradicionalan način, baš kako su naše bake nekada. Naše proizvode pasterizujemo, tako da u njima nema konzervansa niti bilo kakve druge hemije. U sklopu objekta za preradu voća i povrća, imamo i destileriju. U destileriji proizvodimo voćne rakije visokog kvaliteta, što mogu potvrditi i brojne nagrade koje imamo. Takođe se bavimo i proizvodnjom suhomesnatih proizvoda.
Pročitajte više
Matični sok aronije ARONIK
Našu zajedničku porodičnu priču smo iz grada preselili u selo Tolić nadomak Divčibara. Aroniju koju smo posadili još 2012. godine, održavamo, širimo, gajimo i od nje proizvodimo matične sokove. Naš brend matični sok aronije Aronik razvijamo i usavršavamo godinama. Sokove pakujemo u flaše od 1 l i 0,5 l. Nosioci smo sertifikata organske proizvodnje. Naše domaćinstvo konstantno širimo, gradimo, tako da pored aronije u ponudi imamo i apartmane, takođe i mogučnost da ko želi da provede dan na selu, vrata su uvek otvorena. U našem dvorištu uvek možete popiti kafu, čaj, a u toku sezone služiti se i svežom aronijom.
Na sajtu smo prisutni sa još jednim listingom “Nana”, pa vas pozivamo da pogledate naš domaći ručno rađeni keks, koji možete kupiti u našoj zdravoj hrani, u Balkanskoj 34, u Beogradu.
Pročitajte više

PG Milica Stojković
Ja sam Milica. Pravim zimnicu od kad znam za sebe. Pre 15 godina sam na imanju u Župskom Aleksandrovcu odlučila da posadim aronije, kupinu, višnju, šljive i drugo voće. Kada smo slučajno posadili crnu ribizlu videla sam da je to nešto drugačije. Onda sam počela da punim teglice ovim divnim voćem 2017. Sa prijateljicom i jetrvom osnovali smo udruženje ,,Etno domaćice”. Tako je počela moja bajka: takmičenje u pravljenju ajvara, razne manifestacije nisu mogle da prođu bez mog učesća. Tako su moje teglice počele i da putuju sa mnom.
Pre tri godine predat je projekat u kom učestvujem, a cilje je da zastitimo struganu pogaču kao simbol naroda sa Kosova. Već dve godine sa bibliotekom u Lazarevacu organizujem izložbu obrednih hlebova.
Učestvujem, a i sama organizujem bazare. Takođe imam i mnoga specijalna priznanja sa etno sajmova za slatko od ljutih paprika, džem od crne ribizle, za Struganu pogaču. Dobila sam i srebrno na Gastro festivalu u Ljuboviji.
Pročitajte više
Poljoprivredno gazdinstvo Večić
Poljoprivredno gazdinstvo Večić nalazi se u selu Jamena, opština Šid. Naše gazdinstvo se sastoji od obradivog zemljišta na kojem gajimo žitarice i zemljišta pod voćnjacima i baštom. Žitarice delom koristimo za prehranu životinja.
Voće i povrće koje ne stignemo da pojedemo pretvaramo u slatku i slanu zimnicu. Kada smo formirali voćnjake, nismo mogli da se odlučimo šta bismo posadili. Tako da sada imamo po malo od zasada malina, kupina, aronije, ribizle, jagoda, krušaka, kajsija, višanja, dunja, trešanja, smokava, džanarika, oraha, jabuka i šljiva više vrsta. Bašta je jednako raznolika. S obzirom da su neki od članova zvanično u penziji, odlučili smo da deo naše prirode ponudimo i drugima kroz razne proizvode koje ćemo predstavljati u vremenu koje je pred nama.
Svakako se nadamo da ćete uživati u njihovom ukusu kao što i mi uživamo.
Pročitajte više
Vitbery
Mi smo firma Vitbery iz Kragujevca, proizvodimo hladno ceđene sokove premium kvaliteta. Voće od kojeg cedimo sokove ne sme biti tretirano/prskano mora biti prve klase, ne sme da sadrži trulež. Svi naši sokovi su bez dodatog šećera, bez konzervansa, bez vode, bez veštačkih boja i aroma. Naši sokovi ne služe da utole žeđ, već služe za uživanje u čarobnim ukusima samog voća i da nahrane organizam svim vitaminima, mineralima i ostalim nutrijentima, kako bismo uvek bili zdravi i nasmejani. Svi naši sokovi poseduju analize sertifikovane laboratorije za bezbednost hrane i pića. Takođe posedujemo analizu sa Beogradskog Instituta da su nam sokovi na tržištu najbogatiji antioksidansima. Naše sokove mogu svi piti, bez starosnog ograničenja.
Pročitajte više
Gazdinstvo Petrović
Mi smo gazdinstvo Petrović i nalazimo se u podnožju Kopaonika. Bavimo se uzgojem voća i povrća na 1300 metara nadmorske visine, gde zemljište nije tretirano hemijskim sredstvima. Sve što proizvedemo je od voća i povrća koje je uzgajano sa puno ljubavi i pažnje, bez pesticida. Plodovi se pažljivo biraju i prerađuju, tako da se sačuva njihov bogat ukus. Naši proizvodi se prave po tradicionalnoj recepturi i upakovani su u staklenu ambalažu kako bi sačuvali prirodan ukus i miris. Pravimo proizvode za sve generacije koje žele da se hrane zdravo i kvalitetno.
Pročitajte više
Marina domaći proizvodi
Mi smo malo porodično gazdinstvo Nedović, nalazimo se u selu Stubal kod Blaca. Na inicijativu mog supruga, osnovali smo brend Marina domaći proizvodi koji se bavi preradom voća i povrća od 2018. godine. Ideja je nastala onog momenta kada nisam mogla da pronađem posao u struci. Bilo je dosta izazova, prve godine smo prodali svega stotinak tegli. Danas taj broj raste svakodnevno i ide do par hiljada tegli. Naše gazdinstvo ima pod zasadom višnju i šljivu, od kojih pravimo slatka i sokove. Naš najveći uspeh je kada nam se kupci vraćaju iz godine u godinu. Na sajmu etno hrane i pića dobili smo nagradu za cepkanu papriku i baš smo ponosni zbog toga.
Pročitajte više