
MilaMed
Naša priča započela je pre 16 godina iz ljubavi prema prirodi i pčelama, kada smo nasledili prve košnice od deke, zaljubljenika u pčelarstvo. Tada je pčelarstvo za nas bilo samo hobi, ali ta veza sa pčelama ubrzo je prerasla u nešto mnogo dublje. Od malena, okružena njima, slušala sam priče o njihovom fascinantnom svetu i neverovatnom načinu funkcionisanja unutar svojih zajednica. Pčele su postale deo naše svakodnevice, obojene ljubavlju i posvećenošću. U početku smo osećali odgovornost da im omogućimo siguran opstanak i rad u skladu sa prirodom, a kroz godine smo shvatili da je ono što dobijamo od njih neprocenjivo blago.
Posvećenost, stalna edukacija i pravilan odabir pčelinjih društava omogućili su nam da proširimo naše gazdinstvo i danas brinemo o više od 150 društava. Naš stacionarni pčelinjak smešten je u prelepom ambijentu Donjeg Vlasa, podno Seličevice, a u sezoni cvetanja medonosnog bilja selimo košnice na Suvu i Staru planinu zbog bagremovog i livadskog meda.
Kako smo istraživali i radili, otkrili smo sve blagodeti pčelinjih proizvoda, pa smo našu ponudu obogatili ne samo vrhunskim medom, već i drugim proizvodima koje vredno sakupljamo. Posebno smo ponosni na otvaranje prve Apikomore na jugu Srbije, gde posetioci mogu iskusiti jedinstvenu terapiju udisanjem aerosoli iz košnica ili ležanjem na njima. Ovaj inovativni pristup omogućava ljudima da se povežu sa prirodom i iskoriste benefite pčelinjih proizvoda na jedan potpuno drugačiji način.
Naša misija je jednostavna – negovati pčele, održavati sklad sa prirodom i pružiti ljudima priliku da otkriju čaroliju pčelinjih proizvoda. Vođeni ljubavlju prema ovim divnim insektima, želimo da širimo svest o značaju pčela i njihovim blagodetima za ljudsko zdravlje i ekosistem.
Pročitajte više
Vella med
Ja sam Željko Stanković. Odrastao sam u podnožju planine Manjače u Tesliću, Republika Srpska. Moja baka je imala vrškare sa pčelama, tako da sam od najranijeg djetinjstva uživao u blagodati mirisa pčelinjih proizvoda. Igrom slučaja sa porodicom sam se doselio u Beograd. 2013. kupio sam plac u Begaljici, opština Grocka. Odlučio sam sam da svoju ljubav prema pčelama obnovim i ostvarim. Počeo sam sa malo košnica, sada imam preko dvjesta komada. Završio sam školu apiterapije na Akademiji pčelarstva i apiterapije Srbije, zajedno sa suprugom. U sklopu pčelinjaka imamo api-komoru koja je počela aktivno da radi odmah posle uzimanja licence za apiterapiju.
Apiterapija znači liječenje pčelinjim proizvodima. To su: med, vosak, propolis, pčelinji polen, perga, matična mliječ i liječenje vazduhom sa aerosolima iz same košnice. Svi ovi proizvodi pojedinačno ili u kombinaciji jedni sa drugima, kao i u miješanju u med raznih ljekovitih biljaka i nekih drugih proizvoda, pomažu organizmu da se izbori sa nekom boleću, kao i izlečenju nekih od njih. Što se tiče apikomore, to je brvnara u kojoj se nalazi par košnica iz kojih sa odgovarajućom opremom udišemo ljekoviti vazduh, tj. aerosoli iz njih. To pomaže kod: astme i bronhitisa, alergija, stresa, depresije, post COVID sindroma, post operativnog oporavka, oporavka pluća i kod mnogih drugih stanja i bolesti. Selimo košnice, da bi imali što širu i raznolikiju ponudu meda, kao i raznih preparata koje kombinujemo sa biljem i međusobnom kombinacojom ostalih pčelinjih proizvoda.
Pročitajte više